فایل کامل{تحقیق شورای حل اختلاف}

به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل تحقیق شورای حل اختلافرا مشاهده می نماییدشورای حل اختلاف,پاورپوینت شورای حل اختلاف,تحقیق شورای حل اختلاف,مقاله شورای حل اختلاف,دانلود تحقیق شورای حل اختلاف,دانلود مقاله شورای حل اختلاف,وظایف شورای حل اختلاف
تحقیق شورای حل اختلاف|50028830|tre

دانلود


این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد


قالب: Word


تعداد صفحات: 23


توضیحات:

مقدمه


در ایران قبل از قانونگذاری مدون، حل اختلافات و دعاوی توسط حکام شرعی و مجتهدین صورت می گرفت. این حکام منصوب حکومت نبودند، بلکه مجتهدین و کسانی بودند که در فقه اسلامی تبحر داشته و مردم محل، خود آزادانه جهت حل و فصل اختلافات به آنها مراجعه می کردند. این مراجع دعاوی را بر اساس مقررات اسلامی و با در نظر گرفتن رسوم و سنت محلی حل و فصل می نمودند.


ضمانت اجرای تصمیمات اخذ شده توسط آنها، نفوذ معنوی و مذهبی و شیخونیت آنها بود. بعبارتی محاکم شرعی غیر رسمی، بوسیله مجتهدین که برای خود حق ولایت و حکومت قایل بودند و مردم را از مراجعه به حکام جور منع می کردند، عهده دار حل و فصل دعاوی و احقاق حق بودند. بنظر برخی، محضر شرع خود خانه انصافی بود که صرفنظر از ارجاع کار از طرف مقامات حکومتی و دادگستری، خود مردم برای آشنا شدن به مسایل شرعی، فیصله دادن کارهای معاملاتی، تنظیم قباله جات ملکی یا حکمیت شرعی، در اختلافات حقوقی و غیر حقوقی و ترافع شرعی و سایر احوالات شخصی، به طیب خاطر، به این محاضر که به آنها اعتماد داشتند مراجعه می نمودند، در امر استفتاء، ثبت معامله، یا عقد و ازدواج، تحصیل گواهی حصر وراثت، نصب قیم، وحی امین، متولی و سایر امور مبتلا به از آنها استمداد می طلبیدند.


بطوریکه، پس از انقلاب مشروطه و تلاش و تکاپوی مشروطه خواهان جهت تشکیل حکومت قانون و ایجاد تشکیلات عدلیه نوین، آن دسته از روحانیونی که نمی خواستند تأسیسات جدید را به هیچ عنوان بپذیرند و از اکثریت برخوردار بودند و تشکیلات دادگستری را فاقد صلاحیت امر قضا می دانستند از دلایل اصلی تأخیر در ایجاد دادگستری بودند.


فهرست


شوراي حل اختلاف رفسنجان


تشكيل شورا


ضرورت شورا


ترکیب اعضا و چگونگی انتخاب


شرایط عضویت در شورا


ويژگي هاي شوراي حل اختلاف


شعب شورای حل اختلاف در رفسنجان


موقعیت جغرافیایی شورای حل اختلاف رفسنجان


تشكيل هر شعب


كاردبير


ريس شعبه


دبيرخانه


اختيارات قاضي شورا


ترتیب رسیدگی در شورا


دعاوی زیر قابلیت طرح در شورا را حتی با توافق طرفین ندارد


درخواست رسیدگی در شورا


روش هاي انجام تحقيقات شوراها


اتخاذ تصیمیم و صدور رای


نمونه برگ وابلاغ و دعوت از طرفينمطالب دیگر:
پاورپوینت بررسی اصول بنيادی مصاحبه انگيزشیپاورپوینت اضطراب در کودکان و نشانه های آنپاورپوینت آثار و برکات نمازدانلود پاورپوینت سازمان های مالی و پولیدانلود پاورپوینت نصب ویندوز 10دانلود پاورپوینت بازارسازهای اینترنتیدانلود پاورپوینت حسابداری فعالیت های بیمه ایدانلود پاورپوینت کشت گلخانه ایپاورپوینت لایه ازن در 25 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع همراه با شکل‬‎پاورپوینت آشنایی با انگل تنیا ساژیناتا (کرم کدو)پاورپوینت انگل تنیا سولیوم (کرم نواری خوک)پاورپوینت آشنایی با انگل دیفیلوبوتریوم لاتومپاورپوینت آشنایی با انگل سیستی سرکوزیسپاورپوینت آشنایی با انگل هیمنولپیس ناناپاورپوینت آشنایی با بیماری هیداتیدوز و کیست هیداتیدپاورپوینت کارگاه مقدماتی کار با SPSS 19 پاورپوینت شرح و بررسی زبان گزارشگری تجاری توسعه پذیر یا XBRL پاورپوینت آمادگی و بررسی بیمار قبل از بیهوشیپاورپوینت کتاب و درس روش تحقيق پيشرفتهپاورپوینت اختلالات شخصیت بر اساس DSM5 و ویژگی های اصلی برای تشخیص آنپاورپوینت رابطه میزان سرمایه اجتماعی با عملکرد منابع انسانی سازمانهای رفاهیپاورپوینت آموزش موثر مراحل ترک سيگارپاورپوینت رابطه بين هوش هیجانی و استرس شغلی كاركنانپاورپوینت کتاب و درس رفتار مصرف کنندهپاورپوینت آشنایی با اثرات آنفولانزا در بارداری و شیردهی